Suvine intensiivne päike, kuumad ilmad, ebaühtlase jumega nahk, pigmendilaigud, laienenud poorid jne. on jätnud nahale oma jälje.
Meie vastuvõtule pöördunud uued kliendid kurdavad just mainitud probleemide üle. Oma praksises oleme kasutanud üle 18 aasta tõhusaid dermatokosmeetilisi keemilisi koorimisi (DKK), mis annavad juba esmakordsel hooldusel väga häid tulemusi, kui ei ole tegemist laiaulatusliku probleemiga.
✔Miks alustada keemilistest koorimistest?
Dermatokosmeetilised keemilised koorimised toimivad rakutasandil, mis uuendavad nahka tõhusalt, et soodustada tervemate rakkude paljunemist ning vett siduvate ainete tootmist nahas. DKK koorimised loovad soodsa keskkonna teistele protseduuridele, nagu biorevitalisatsioon, mesoteraapia, bioremodellerimine, täitesüstid jne. Keemilist koorimist sobib teha ka enne klassikaliseid näohooldusi, et tõhustada ja pikendada hoolduste toimet.
DKK koorimised sobivad igas eas kasutamiseks, kõikidele nahatüüpidele, kui ei ole tegemist aktiivse aknega ja nahal ei esine tundmatuid ärritusnähte jm.
✔Mida oodata peale keemilist koorimist?
 • Keemiliste koorimiste toimel taastub koheselt:
  • naha sära, -nahk on pingul
  • nahapoorid on vähem märgatavad
  • peale koorimist eemalduvad naha pinnalt surnud naharakud ja naha uuenemise protsess käivitub intensiivsemalt
  • oluliselt paraneb naha kvaliteet, -naha jume ühtlustumine
  • Teie nahk on oluliselt pinguldatum ja pringim.
✔Kuiva ja ketendava nahaga patsiendid saavad märkimisväärset abi just keemilistest koorimistest. Koduhoolduskreemid imenduvad kordades paremini ja ajapikku hakkab “kiskuv” tunne näonahal kaduma. Sel puhul kasutatakse geelkoorijaid, mis uuendavad nahka ärritamata ja leebemalt, mõni päev peale koorimist võib tunda kerget kuivus tunnet, mida saab leevendada niisutavate kreemidega.
Kumulatiivse efekti saavutamiseks sooritatakse protseduuri 3 – 4 korda iga kolme nädala tagant.
Protseduuri kuuri viiakse läbi kaks korda aastas, viimane koorimine võiks olla enne suve, aprilli lõpus.
✔Kui on tegemist juba tugevate pigmentatsiooni häirete, postakne armide, fotokahjustunud nahaga ja nähtavate pindmiste kortsudega, soovitame tugevamaid keemilisi koorimisi, mille taastumine võtab aega kuni nädal.
Kindlasti tuleb kasuks konsulteerida spetsialistiga, kes on läbinud DKK koorimiste alased koolitused ja kellel on luba vastavaid protseduure teostada. Keemiline koorimine on küll turvaline protseduur, kuid siiski tuleb veenduda, et protseduuri teostaks med.haridusega spetsialist, mis puudutab just dermatokosmeetilisi koorimisi.
Samuti võiks uurida teavet sooritatavas protseduuris kasutatavate toodete kohta, millist koorijat ja mis näidustustel kasutatakse -geelkoorijaid, -alkohollahuseliseid koorijaid ja -retinoolkoorijaid?
Protseduuri teostajad: est.med.õde Marika Rebane (N13796) ja/ est.med.õde Monika Rebane (N13907)