Osalesime märtsi lõpus Monacos Esteetilise meditsiini maailmakongressil, et ammutada inspiratsiooni ja olla kursis uusimate suundadega meie valdkonnas.
Kongressil käsitleti palju hetkel rohkelt kõneainet pakkuvat populaarset, aga kohati vastuolulist teemat – antiagingut. Saime vastuseid paljudele põnevatele küsimustele, näiteks kuidas päriselt pikendada tervena elatud eluaastaid? Kas vitamiinide võtmine profülaktiliselt on ikka tõenduspõhine? Mis roll on mikrobioomil meie tervena elatud eluaastate aspektist? Üldistatult võib öelda, et meil Eestis on paljude asjadega õnneks hästi – puhas õhk ja värske kohalik toit on miski, mida meil jagub ning kui lisada valemisse veel regulaarne liikumine, kvaliteetne uni, korras lähisuhted (ning muidugi päikesekaitse), siis ongi juba omalt poolt suur töö tervena elatud eluaastate pikendamiseks tehtud.
Lisaks sellele saime palju uut ja põnevat infot armide ravi osas. Eriti põnevalt käsitleti traumaatiliste armide ravi teemat Ukraina arstide poolt, kes hetkel traagilises sõjas kannatanute raviga igapäevaselt tegelevad.
Hästi põnevat infot jagati ka botuliintoksiini sessioonidel, kus tõstatati põletavaid küsimusi, mida patsiendidki sageli meie käest küsivad – näiteks kas alla 30 aasta vanuses ikka tasub botuliintoksiiniga alustada? Kas ainult botuliintoksiiniga on võimalik kogu nägu harmooniliselt värskendada? Mida teha selleks, et botuliintoksiini efekt kestaks kauem ega tekiks selle vastaseid antikehi? Vastupidi levinud arvamusele ei ole botuliintoksiini hiilgeajad sugugi möödas, vaid botuliintoksiini laia kasutusvaldkonna tõttu selle populaarsus pigem kasvab nii vanema kui noorema põlvkonna seas.
Paljud teemad käsitlesid naha vananemist ennetavaid protseduure. Arutati palju teemal, millal on õige aeg hakata tegema antud protseduure? Kui aastaid tagasi olid populaarsemateks teemadeks täitesüstid, siis nüüd on turule tulnud suurepäraseid naha kvaliteeti parandavaid biostimuleerivaid süsteprotseduure, mis soodustavad kehaomaste ainete – kollageeni ja elastiini – tootmist. Ehk siis fookus suundub üha enam sellele, kuidas saaksime vanemaks saades säilitada naha kvaliteeti loomulikult, väärikalt, pehmelt. See on kasvav trend, mida ka Monique kliinikus pakume juba aastaid ja oleme saanud juurde palju rahulolevaid kliente, kes on biostimulatsiooni injektsioonidega saanud oodatud tulemusi.
Kongressil viidati palju kombineeritud vananemisvastastele hooldustele- aparatuursed protseduurid (Hifu, Rf mikronõelumine, laser jne.) koos biostimuleerivate injektsioonidega.
Oluline teema, mis puudutab palju meesterahvaid, aga ka naisi, oli juuste hõrenemine ja väljalangemine. Mis on uusimad suunad ja protokollid, kuidas ennetada ja ravida juuste väljalangemist? Rõhutati taas protseduuride kombineerimist – PRP plasmateraapia/ biorevitalisatsioon koos valgusravi ja laserprotseduuridega ja vajadusel medikamentoosse sekkumisega.
Palju saime ka infot delikaatsete piirkondade kohta nagu silmaümbrus ja kael. Meie praksises kõige sagedamini küsitud protseduur ja kuidas neid piirkondi värskendada? Kas teha silmaümbrusele täitesüste, mis on selle riskid ja tagajärjed? Mida soovitada kuuridena silmaümbrusele ja kaelapiirkonnale naha kvaliteedi parandamiseks ja kas mittekirurgilised protseduurid üldse aitavadki väga lõtvunud silmaümbrust enam parandada? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saime põnevaid ja tõenduspõhiseid vastuseid, mida rõõmuga teiegagi jagame.
Investeeri enda nahka, see saadab Sind kogu elu!
Monique meeskond aastast 1993