Biorevitalisatioon

Biorevitalisatsioon on naha taaselustamine bioloogilisel viisil, taastades naha värskuse. See on mittekirurgiline ja laialdaselt kasutatav viis naha vananemise ja erinevate nahaprobleemide vastu võitlemiseks esteetilises meditsiinis.

Selle tehnika avastasid Itaalia teadlased. Protseduuri käigus süstitakse nahka väikestes annustes mitteloomset päritolu puhast hüaluroonhapet. Hüaluroonhape on sidekoe peamine struktuurielement mis stimuleerib paljusid olulisi protsesse inimorganismis.

Hüaluroonhape säilitab nahas niiskust. Üks molekul ühendab 200-500 molekuli vett, säilitades kudedes niiskuse tasakaalu, tagades naha nooruse.

Hüaluroonhappe sisaldus noores nahas on üsna kõrge kuid alates 25.ndast eluaastast hakkab “nooruse eliksiiri” kogus pidurdamatult kahanema, vähendades naha toonust, pingulolekut, elastsust, nahk ei näe enam “elurõõmus” välja, ilmnevad esimesed pindmised kortsukesed. Lisaks loomulikule bioloogilisele vananemisele mõjutab nahka ka fotovananemine, st.naha närbumine ja vananemist soodustavad veel UV-kiired.

Mis juhtub hüaluroonhappega biorevilisatsiooni protseduuri ajal?

2007 aastal tõestasid Ameerika teadlased, et hüaluroonhappe süstimine käivitas kollageeni sünteesi ja naha niisutamise ning selle vananemine aeglustus. Lisaks stimuleeriti enda hüaluroonhappe tootmist. Nii ei saa nahka mitte ainult niisutada, vaid saavutatakse ka tugev lifting tänu äsja moodustunud dermakiududele. Seetõttu on hüaluroonhappe preparaatidega biorevitalisatsiooni käigus võimalik pärast minimaalset protseduuride arvu (3-4 protseduuri, 3-4-nädalase vahega) saada pikaajaline ja siiski paranev nahailme (tänu indutseeritud kollageeni sünteesile).

Patsientide tagasiside biorevitalisatsiooni protseduurist on ainult positiivne!

Miks on biorevitaliseerimine nii tõhus?

Kõigepealt märkab patsient kortsude taandumist/tasandumist. Algul ilmneb see efekt süstitud hüaluroonhappe ja hiljem oma hüaluroonhappe ja kollageeni suurenenud sünteesi tõttu organismis endas. Mis juhtub? Nahka jõudev hüaluroonhape varustab nahka veega ja integreerub vereringeprotsessidesse. Mikrotsirkulatsioon, naharakkude toitmine ja oksüdatsiooniprotsessid paranevad koos enda hüaluroonhappe sünteesi algusega ja see kajastub selgelt naha välimuses. Pärast kudede küllastumist hüaluroonhappega stimuleeritakse kollageeni ja elastiini sünteesi.

Biorevitalisatsioonidega on võimalik nahka järk-järgult täiendada üha suurema koguse hüaluroonhappega. Pikaajaline tulemus on märgatav pärast 3-4 protseduuri – patsient näeb, kuidas naha välimus järk-järgult paraneb: tõstab naha toonust, elastsust, paraneb naha jume, nahk saab “särava” välimuse, väikesed kortsud tasanduvad ja naha struktuur taastatakse.

Biorevitalisatsioon ergutav teraapia – mis elustab ja taastab nahka tänu hüaluroonhappele!

Erinevused mesoteraapiaga

Mõlemal tehnikal on oluline roll esteetilises meditsiinis ja erinevate nahatüüpide probleemide lahendamisel. Biorevitalisatsiooni silmas pidades on tehnikate peamised erinevused järgmised:

  • protseduuride arv: biorevitalisatsiooniks on vaja 3-4 protseduuri, mesoteraapiaks – 5 kuni 10 protseduuri.
  • protseduuri mõju: biorevitalisatsiooni protseduuri tulemus on kiirem. Mesoteraapia puhul on mõju märgatav pärast kordusprotseduure.
  • preparaatide koostis: mesoteraapias kasutatakse erinevatest nahaprobleemidele alluvate materjalide kokteile, biorevitalisatsiooni käigus süstitakse puhast hüaluroonhapet.

Biorevitalisatsiooni tehakse järgmistel juhtudel:

  • noor nahk – vananemise ja ealiste muutuste profülaktika
  • naha elastsuse ja tugevuse vähenemine
  • fotovananenud ja pigmenteerunud nahk
  • kuiv ja dehüdreeritud nahk
  • “stressis nahk”, vabade radikaalide mõju
  • ebaadekvaatne toitumine
  • dehüdreerunud ja pindmiste kortsudega nahale
  • normaliseerub rasunäärmete töö
  • teravate gravitatsiooni- ja miimikakortsude korral
  • näoovaali gravitatsioonilised muutused
  • hallikas, “väsinud” ‚”suitsetaja” nahk
  • enne plastilisi operatsioone tulemuste parandamiseks enne või koos teiste esteetiliste protseduuridega
  • pärast agressiivseid (keemilised koorimised, IPL fotonoorendus, laser) nahaprotseduure
  • naha reljeefse tasasuse halvenemine (postakne, venitusarmid, armid) ja nende profülaktika
  • enne päevitamist, samuti naha taaselustamist pärast päikese käes viibimist
  • pärast erinevaid stressirohkeid olukordi
  • naistele pärast sünnitust

Millistes piirkondades tehakse biorevitalisatsiooni?

Tavaliselt tehakse protseduure näo, kaela, dekoltee ja käte piirkondades. Need on avatud kehapiirkonnad valgusele ja päikesele, mis nõuavad kõige rohkem tähelepanu, kuna need piirkonnad on enamasti UV-kiirte poolt kahjustatud ja fotovananemisest mõjutatud. Kuid üldiselt saab biorevitalisatsiooni läbi viia mis tahes kehapiirkonnas.

Kui palju protseduure on vaja?

Biorevitaliseerimiseks kasutatakse laias valikus erinevate etappide biorevitalisaatoreid ja kontureerimis preparaate. Protseduuri ettevalmistamise ja käigu valib esteetilise meditsiini spetsialist, sõltuvalt vanusest ja naha hetkeseisust. Individuaalne protseduuride skeem valitakse pärast teie naha ja probleemide analüüsi.

Biorevitaliseerimisel on nähtav tulemus pärast esimest protseduuri alates teisest nädalast, kuid soovitav on läbi viia protseduuride kuur, et tekiks kumullatiivne efekt. Uue põlvkonna biorevitalisatsioonid on üliefektiivsed ja esmakordse kuuri läbijal piisab 3-4 korda iga 3 nädala tagant.

Pärast protseduuride kuuri läbimist on soovitav teha ühekordne protseduur iga 3 kuu tagant.

Kui kaua protseduur kestab ja kuidas protseduuri tehakse?

Protseduur kestab 45min-1,15 h olenevalt piirkonnast. Ülitundlikkuse korral tuimestatakse nahapiirkond lokaalse anesteeriva kreemiga. Pärast protseduuri on võimalik kerge turse, punetus,torke kohtades tekivad väikesed paapulid mis kaovad 2-3 päeva möödudes, see on normaalne nahareaktsioon.

Peene nõelaga viiakse süstitav preparaat naha alla 1,5-2,0 cm vahedega.

Meie biorevitalisatsiooni protseduuride hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Protseduuri eelised?

  • ei vaja pikaajalist rehabilitatsiooni aega
  • tulemus püsib kaua peale kuuri läbimist, tänu kollageeni tootmisele nahas
  • protseduur ei põhjusta kõrvalmõjusid ega tüsistusi

Soovitused enne ja pärast protseduuri

Enne biorevitalisatsiooni ei ole konkreetseid piiranguid, kuid nädal enne protseduuri on soovitatav vältida aspiriini ja muid mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid.

Pärast protseduuri on soovitatav vältida sauna, basseini, UV-kiirgust 3-7 päeva jooksul.

Vastunäidustused:

  • rasedus ja imetamine
  • autoimmuunhaigused
  • lokaalsed nahainfektsioonid planeeritud süstitavas piirkonnas
  • ülitundlikkus või allergiline reaktsioon süstitava preparaadi suhtes