Fillerid ehk täitesüstid

Mis on täitesüstid?

Täitesüstidega ehk filleritega korrigeerimine on üks populaarsemaid esteetilise meditsiini protseduure maailmas, need on HH süstid kus täiteaine viiakse naha alla süstimise meetodil. HH geel täidab kortsud ja kurrud, parandab näo kontuure ning taastab süstimise kohas naha loomuliku koemahu. Täitesüstid ehk fillerid on lühikese ja pikemaajalise püsivusega. Iga filler on valmistatud ühe või mitme otstarbega, nagu näiteks pindmiste ja sügavate kortsude täiteks, allavajunud põsed, taanduv lõuapiirkond, lõuajoone kontureerimiseks ja esiletoomiseks, huultele volüümi lisamiseks, silma- ja huuleümbruse kortsude silumiseks, allavajunud suunurkade tõstmiseks. Konsultatsiooni käigus tuleb teha põhjalik anamnees, milline täiteaine on just näidustatud antud probleemi lahendamiseks.

Mis on hüaluroonhape?

Hüaluroonhape on naturaalne geelilaadne rakkude vahe- ja täiteaine sinu kehas. Aine ise avastati 1930 aastal ning selle omaduste ja rakendusvõimaluste uurimine algas peaaegu kohe peale avastamist ning 70.ndatest -aastatest hakkas nende intensiivsus suurenema. Lisaks sellele, väljaarendatud alale kasutatakse HH ravimina teiste organite ja süsteemide mitmesuguste haiguste raviks. Näiteks 60 kg kaaluval inimese kehas on ca 12kg HH, millest enam kui pool paikneb nahas ning seda toodavad meie nahas fibroblastid. HH vähendab niiskuse aurustumist nahast, transpordib naharakkudesse toitaineid ja hapnikku, samuti aitab kaasa rakkude aktiivsele toimimisele, loob soodsa keskkonna kollageeni moodustumisele ja aitab toota elastiini. 35 -aastaselt sisaldab nahk keskmiselt 65%HH, kuid 60-aastaselt on seda nahas säilinud vaid 10-20%.

Protseduuri kestvus ja kõrvalnähud

Olenevalt patsiendist ja süstitava piirkonna suurusest mida korrigeeritakse, on protseduuri pikkus 10 kuni 20 minutit. Kõige sagedamini esinevad kõrvalnähud on: allergiline reaktsioon, verevalumid süstimise piirkonnas, tuimus ja ajutine punetus, paistetus, valu või jume kaotus. Täiteainete süstimise taastumine on lühike, mis võimaldab patsientidel tööle naasta ja nende tavapärast tegevust jätkata vahetult pärast protseduuri.Esimese 24 tunni jooksul hoiduda pingutavatest tegevustest ja liigsest päikese- või soojusallikast (saunast), 8 tundi mitte kasutada make up!Mõned näo süstimise nähud on ka paapulid(kõvad tükid naha all), mis ka mõne aja möödudes kaovad.

Protseduuri eelised ja näidustused

Võite tulemusi näha juba peale esimest protseduuri, mis aja jooksul veelgi paraneb. Te ei sea end ohtu kirurgilise vahelesekkumisega ja võite kohe naasta oma igapäeva toimetuste juurde. Kvaliteetsete HH süstide äratõuke reaktsioon on minimaalne kuna täiteaine sarnaneb teie oma rakkude vahe ja täiteainega. Mida viskoossem on täiteaine, seda suuremate probleemidega ja remodellerimisega saab ta ka hakkama. HH kasutatamine nendel juhtudel on üliefektiivne kui sul on -kriitiliselt kuiv nahk, -hüperpigmentatsioonihäired, -mõningatel juhtudel on abi saanud ka rosaatsea patsiendid, -operatsioonijärgne ajutine kahjustus, -näokontuuride allavaje ja nihkumine, turgori ehk siis elastsusekadu, -defektid- armid, kortsud, -nahavärvuse ja väljanägemise halvenemine, eriti just silmade ümbruses, samuti fotovananenud naha puhul on suureks abiks niiskuse taastamisel. Meie praktikas, mis puudutab mittekirurgilisi protseduure on HH süstid üks tõhusamaid meetoteid naha niiskuse taastamiseks ja kaotatud koemahu tõstmiseks.

Süstimise tulemused

Tavaliselt on süstimise tulemused ajutised – püsivus 6-24 kuud, olenevalt millist fillerit kasutatakse. Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse protseduure korrata. Fillerite süstimise protseduuriga viiakse täide naha alla (subdermal-dermal), süstitava aine kogus sõltub naha kvaliteedist ja näokontuuri allavajest. Sõltuvalt millist tulemust patsient soovib, süstitakse vastavalt vajadusele 1,0 – 10ml. Kui patsient vajab enam kui 1,0 ml, määrab iluravispetsialist, millistest näo piirkondadest tuleks alustada, järk-järgult jagatakse kogused kuude peale kokku, mõningatel juhtudel isegi aastaks. Tulemuse säilitamiseks on soovitav patsiendil külastada iluravispetsialisti iga 8-12 kuu tagant.

Hüaluroonhappe kasutamise peamised vastunäidustused Kui turundajad üritavad teile kinnitada ,et HH süstid on kõikjal, kus neid toodetakse, võimalikult ohutud, siis see ikka päris õige ei ole. Teatud protseduuride taustal on need tõesti ohutumad, kuid ka sellel ravimil on omad vastunäidustused: peamised neist on: igasugune allergiline reaktsioon toimeaine või selle komponendi suhtes, mis tahes nakkushaigused ägedal perioodil; aktiivne herpes; rasedus; sünnitus ja sellele järgnev imetamine; sidekoe patoloogia; üldised süsteemsed haigused, näiteks autoimmuunsed kahjustused, mis tahes organite ja süsteemide onkoloogiline patoloogia; diabeet ja vere hüübimissüsteemi patoloogia. Lisaks ei tohi sünnimärgid, armid ja põletikulised protsessid paikneda süstekohal.

Mida peaksid veel teadma, kui oled otsustanud täitesüstide kasuks? Hüaluroonhapet kasutatavad protseduurid võimaldavad vaatamata vanusele välja näha atraktiivsed ja soovitatavad teiste tuttavate poolt. Siiski tasub meeles pidada et ootused ei lange alati kokku tegelikkusega, tulemus sõltub ka patsiendi naha seisundist ja kuidas ta on hooldanud igapäevaselt oma nahka, samuti protseduuri nüansside üldine teadmatus patsiendi poolt ning salongi või individuaalse ilutegija ebakompetentsus. Samuti on olemas vanusepiirangud, noored kuni 20 aastased ei vaja üldjuhul seda protseduuri, kuna keha toodab veel piisavalt kollageeni. Vanemate patsientide jaoks on HH süstide piirajaks sügavad kortsud, tugev näoovaali allavaje jne., sel juhul pole parandamine enam võimalik.

Millest sõltub protseduuri hind? Protseduur, mis hõlmab hüalurooni kasutamist on toiming, mis erineb madala hinna poolest. Selle põhjuseks on asjaolu, et aine süntees nõuab kõrgtehnoloogilisi ja keerulisi lähenemisviise koos kõigi sellest tulenevate aja- ja rahakuludega. Meie huuletäitesüstide ja muude täitesüstide protseduuride hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Lisaks peavad esteetilise meditsiinilisi protseduure läbi viima kõrge kvalifikatsiooniga iluspetsialistid, kes omavad vastavate protseduuride läbiviimiseks ka tegevusluba. Hind sõltub ka kasutatava toimeaine brändi kvaliteedist ja konsentratsioonist.