Meie käest on viimasel ajal uuritud, et miks see HIFU protseduur ikka hinnaklassi mõttes varieerub. Kuidas on nii, et ühes salongis või kliinikus on hinnad poole odavamad ja teises kohas märksa kallimad?

Jagame paari mõtet, mida antud protseduuri valides silmas pidada :

Kõik algab konsultatsioonist

Kas protseduurile minnes olete saanud konsultatsiooni? Näiteks on antud protseduuri puhul teatavad vastunäidustused ja see ei pruugigi kõigi jaoks olla sobiv. Samuti enne ja pärast protseduuri ei tohi teostada teatuid esteetilised protseduure, millest klient peab olema informeeritud.

Realistlikud lubadused

HIFU protseduuri kohta kodutööd tehes tasub skeptiliselt suhtuda väidetesse, mis lubavad, et tulemus antud protseduuri puhul on väga kiire ja valutu või näiteks kestab tulemus 10 aastat ja nahk näeb koheselt mitu aastat noorem välja. Hea HIFU aparaadi korral saab realistlikult „noorendada“ nahka viie kuni seitsme aasta võrra 1-2 aastaseks perioodiks (olenevalt kliendi naha seisukorrast, elustiilist, koduhooldusest jne). Mida hilisemas eas protseduuriga alustatakse, seda enam protseduure on soovitatav kuurina teha (3 kuni 6 kuu vahedega). Seda kõike arvesse võttes tuleb inimesest individuaalselt lähtuda. Näiteks kliendid, kes pole kunagi oma naha eest hoolitsenud ja soovivad ühel hetkel vananemisilmingute ilmnemisel protseduuri teostada, ei saa eeldada, et saavad protseduurist maksimumi ilma korraliku koduhoolduseta. Samuti kliendid, kellel on väga tugev näoovaali allavaje, äärmisel fotokahjustunud nahk, nõrk sidekude jne ei pruugi olla ideaalsed kandidaadid antud protseduuriks.

Täpne protseduuri plaan

Protseduuri teostamisel peab lähtuma indiviidi näo anatoomiast. Samuti ei tohi kõigi sügavustega kassettidega kõiki näos olevaid piirkondi töödelda. Protseduuri tugevust saab reguleerida, kuna iga inimese naha paksus ja valulävi on erinevad. Kui mingites piirkondades on valupunkt liiga suur, alandatakse tugevust. Heal HIFU aparaadil on minimaalselt 3 erineva sügavusega otsikut, mis töötlevad erinevaid naha kihte, sellest tulenevalt ka kliendi rahulolu (mida rohkem otsikuid, seda efektiivsem ja rohkem võimalusi). Tasub jälgida, mis suundades protseduuri tegija HIFU otsikutega liigub. Näiteks teatud piirkondades otsikuga üles ja seejärel sama piirkonna risti üle tegemisel on tulemused kordades efektiivsemad kui ainult ühes suunas liikudes (see võib tulemust 20-30% võrra täiustada). Alati tasub uurida, kes ja kus protseduuri läbi viiakse, kuna sertifitseeritud tervishoiuteenuse osutajal on tõenäolisem ravi täpselt planeerida ja efektiivsemalt teostada.

Hea HIFU Masin:

Ei ole valmistatud masstootmisel. Kuigi palju häid aparaate on juba turul olemas, mis järjest täiustuvad, on antud aparatuur küllaltki kompleksne ja paljud riigid ei ole veel suutnud tootmistehnoloogiat selles osas piisavalt täiustada. HIFU tehnoloogia klassifitseerimine ei ole nii lihtne kui teiste tehnoloogiate puhul ja teatud riikides toodetud masinate sertifikaat ei pruugi isegi tõele vastata. Järele tehtud või massiliselt toodetud aparaatide puhul võib ultraheliimpulss toimuda iga 4-5 impulsi järel ning ükski neist ei ole ühtlane ega õiges sügavuses. Kujutage ette, et 400st impulsist andsid vaid 100 impulssi „löögi“ ja need ei moodustanud isegi hüübimispunkte, mis on samuti oluline ohutuse ja efektiivsuse tegur. Seega kuidas saakski seda võrrelda 600 impulsiga millel on õige tugevus ja sügavus? Kõikides pisiteguritest tulenevalt võib saada aimu, miks korraliku aparaadiga tehtud protseduur võib mitu korda kallim olla, kui kehvema aparaadiga. Rääkimata asjaolust, et mitte „järele tehtud“ HIFU tehnoloogiat kasutavad aparaadid ise maksavad peaaegu 6 korda rohkem. Hea protseduuri maksumus on kõrge, aga põhjendatult. Kui seadmel puudub neljakohalise numbriga CE- märgis ja tehniliste parameetritega hõbedane kleebis, ei tasu antud protseduuri selle aparaadiga teha. HIFU aparaadil on erinevad vahetatavad kassetid, mis on suunatud erinevate nahakihtide töötlemiseks. Ühe kasseti eluiga on olenevalt aparaadist kuni 20 000 pulssi ja kui need täis saavad, tellib kliinik uued kassetid, mis omakorda maksavad. Seega aparaadi omamine pole kliiniku jaoks kunagi vaid ühekordne väljaminek. Et efektiivne protseduur läbi viia, võib selle jaoks väga palju pulsse kuluda. Ka see on üks osa, mis moodustab protseduuri hinna. Kui protseduuri teostatav hind on kulmu kortsutama panevalt soodne, võib põhjuseks olla ebakvaliteetne aparatuur või protseduuri teostamisel on ebaefektiivselt vähe pulsse kasutatud. Samuti konsultatsioon ja vastavalt kliendile planeeritud protseduur mängivad suurt rolli.

Hind on see, mida maksate, väärtus on see mida saate.

Protseduure teostab Esteetilise Meditsiini õde Marika Rebane (N13796)