Kes meist ei sooviks kontuursemaid näojooni ja pinguldatud nahka? Vananemisilmingute edasilükkamiseks kasutavad paljud inimesed erinevaid meetodeid. Üks paljudest ja radikaalsetest variantidest on kirurgiline meetod ehk näo ringlõikus. Sellele vaatamata on olemas erinevaid alternatiive, millega saab saavutada pea samaväärse efekti. Olgu ka öeldud, et vananemise vastu ei peaks „võitlema“, vaid vanusega peaks koos „kasvama“ ja vastavalt sellele tegutsema.

Üks mooduseid õigeaegselt ennetava protseduurina on kõrgsageduslik ultraheli teraapia Ultraformer 3. Protseduur on näidustatud neile, kes ei soovi veel kirurgilist vahelesekkumist, aga kelle lõuajoon, põsed, silmaümbrused, suuümbrus ja kael ei ole enam toonuses. Esimesed kortsukesed, märgatav naha turgori langus ja elastsuse kadu on märk vananemisilmingutest.

HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) tähistab Kõrge intensiivsusega fokuseeritud ultraheli. See tehnika seisneb ultraheli energia koondamises dermisesse ehk pärisnahaka (sügavam naha kiht), kahjustamata epidermist (naha kõige pindmine kiht). Seetõttu on tegemist mitteinvasiivse esteetilise tehnikaga, mis ei jäta nahale jälgi ega arme. HIFU soodustab kollageeni ja elastiini loomulikku taastumist. Kuna HiFU tehnoloogia on efektiivne naha ja nahaaluse karkassi pinguldaja, sobib see ideaalselt baasprotseduuriks, täiendades selle tulemust teiste protseduuridega. Suurepäraseid tulemusi on andnud HIFU protseduuri kombineerimine biorevitalisatsiooni, bioremodelleerimisega või volüümi taastavatega täitesüstidega ja laser protseduuridega.

HIFU protseduur ei anna koheseid tulemusi. Uue kollageenmaatriksi moodustumine kestab 3-6 kuud, kuna kollageenkiudude uuenemine on pikaajaline. Üldiselt näevad patsiendid tulemusi pärast ühte protseduuri kuid parimate tulemuste saavutamiseks võib mõnel teisest ravist või ravikuurist kasu olla. Tugevalt lõtvunud näokontuuride allavajega soovitatakse protseduuri korrata 3 kuu möödudes peale esimest hooldust ja tulemuse säilitamiseks korrata protseduuri iga 7-12 kuu tagant.

Protseduur on ideaalne näokarkassi säilitamiseks ja edaspidise allavaje ennetamiseks.

Protseduure teostab esteetilise meditsiini õde Marika Rebane