Aksillaarne liighigistamine (kaenlaalused)

Liighigistamine ehk hüperhidroos on higistamine tugevamal määral, kui on vajalik keha normaalseks soojusregulatsioonis.

Liighigistamise põhjused võib tinglikult jaotada primaarseteks ja sekundaarseteks. Primaarse hüperhidroosi korral on tegemist juba noorukieas algava probleemiga, mis on valdavalt seotud emotsionaalsete faktorite ja soojusregulatsiooniga. Tihti väljendub probleem eelkõige kaenla all, peopesadel ja jalgadel.

Sekundaarne hüperhidroos algab enamasti hilisemas eas ja sel puhul väljendub rohkenenud higistamine üle kogu keha. Sekundaarse hüperhidroosi põhjuseks võivad olla erinevate elundkondade haigused (näiteks kilpnäärmehaigused, neuroloogilised haigused, onkoloogilised haigused, hormonaalsed muutused kehas jmt). Seetõttu on oluline suurenenud higistamise puhul alati arstiga konsulteerida, et selgitada välja probleemi põhjus ja leida parim sobilik ravi.

Primaarse hüperhidroosi üheks efektiivseks ravivõimaluseks on botuliintoksiini süsted probleemsesse piirkonda. Botuliintoksiin blokeerib taaspöörduvalt närviülekande higinäärmetele, mille tagajärjel lakkab ravitud piirkonnas higi eritumine keskmiselt 6-9 kuuks. Botuliinteraapia liighigistamise vastu on näidustatud juhul, kui liigne higistamine segab igapäevaelu ja avaldab mõju inimese elukvaliteedile. Botuliinteraapiat teostatakse vähemalt 18-aastastele isikutele, kes ei ole rasedad ega imeta ning kellel ei ole diagnoositud lihashaigusi, verehüübimishäireid ega käimasolevat infektsiooni organismis või nahal.

Hüperhidroosi raviks kaenlaalustele teostatakse pindmised nahasisesed süsted botuliintoksiini manustamiseks. Protseduuri eelselt tuimestatakse nahk spetsiaalse kreemiga. Protseduur on turvaline ning võtab aega umbes 30 minutit. Lõplik raviefekt kujuneb välja kahe nädala jooksul ning tulemus jääb kestma 6-9 kuuks.

Protseduuri maksumus?

  • Kaenlaalustele          455 €
  • Käelabadele              590 €