Krüoteraapia

Krüoteraapiat ehk külmaravi tehakse naha healoomulistele viiruslikele või mitteviiruslikele uudismoodustistele nende eemaldamise eesmärgil. Protseduuri tehakse külma vedela lämmastikuga, mis külmutab naharakkudes oleva vee. Selle sulamisel rakkude vahelised sidemed katkevad ja naharakud purunevad, tekib pindmine koekahjustus ning uudismoodustis saab hävida.

Krüoteraapia on näidustatud erinevate häirivate nahamoodustiste eemaldamiseks ja raviks – seda rakendatakse näiteks konnasilmade, soolatüügaste, molluskite, nahanäsade, papilloomide, seborroiliste keratooside jmt raviks. Protseduuri kestvus sõltub diagnoosist ja moodustise suurusest. Ravi ajal on tunda vähest kipitust ja valulikkust. Ravi tulemusena tekkiv vill, vähene turse ja valulikkus on märgid ravi efektiivsusest.

Krüoteraapiat ei kasutata sünnimärkide ega melanoomi eemaldamiseks. Külmaravi ei sobi neile, kel on varem teada külmast tingitud nõgeslööve, kellel on diagnoositud Raynaud sündroom ning kes põevad harvaesinevaid sidekoehaigusi (nt  krüoglobulineemia).

Protseduuri maksumus:

Krüoteraapia alates 45 €  (ühe moodustise eemaldamine, vajadusel lisandub dermatoloogi vastuvõtu ja dermatoskoopia uuringu tasu 105 €).