Resurf FX fraktsionaalne armide tasandamine

Lühidalt akne armidest

Ägeda põletikuga kulgeva akne tagajärjel võib pahatihti tekkida armkude. Ehkki akne armide tekkimist on võimalik teatud määral ennetada – ravides ägedat põletikku õigeaegselt ning õigete ravimitega – ei ole armide täielik vältimine alati siiski võimalik.
Akne armid jaotatakse laias laastus kaheks – hüpertroofilised ehk tasapinnast kõrgemad armid ning hüpotroofilised ehk ümbritseva naha tasapinnast madalamad armid. Hüpotroofilisi arme esineb sagedamini. Sellel puhul on kudede regeneratsioon põletiku paranemise faasis vähene ja tulemuseks ongi visuaalselt madalam, süvendina väljendunud armkude.  Hüpotroofilisi arme jaotatakse kuju ja suuruse alusel omakorda kolmeks:

 1. Ice-pick tüüpi armid (kitsad, sügavad, teravalt piirdunud armid, mis ulatuvad sügavale pärisnahka või nahaaluskoeni).
 2. Rolling tüüpi armid (enamasti laiemad kui 3-5 mm ümarovaalsed süvendid).
 3. Boxcar tüüpi armid (ümar-ovaalsed või veidi kandilise kujuga süvendid, teravalt piirdunud, põhjaosas laiemad)

Akne arme jaotatakse ka raskusastme järgi ning on oluline teada, et eri tüüpi armide jaoks võib olla vajalik ka erinev ravi.

Akne armide ravivõimalustest

Akne armide ravi on pikk protsess, mis vajab järjepidevust ja kannatlikkust. Ehkki erinevaid raviviise kombineerides on võimalik saavutada algsest seisundist oluliselt kenam tulemus, ei ole nahka täiesti siledaks (nagu oli enne akne avaldumist) võimalik muuta.
Akne armide raviks kasutatakse erinevaid meetodeid sõltuvalt naha seisundist, armi tüübist ja patsiendi ootustest – happekoorimised, RF-mikronõelumised, PRP-plasmateraapia, laserravi jpm.

Akne armide laserlihvimine

Monique kliinikus teostatakse akne armide laserlihvimist mitteablatiivse fraktsionaalse laseriga (Lumenis M22).  Akne armide raviks mõeldud laserlihvimisega on võimalik alustada juhul, kui äge põletikuline protsess on taandunud. Akne armide ravi ei teostata päikesepaistelisel perioodil, poolelioleva antibiootikumravi (või isotretinoiini) kuuri ajal. Vahetult enne protseduuri teostamist ei tohiks kasutada ka teatud ravimeid ja nahahooldustooteid.
Enne protseduuri teostamist tuleb alati eelnevalt konsulteerida spetsialistiga, et leida naha seisundile kõige paremini sobiv ravivõimalus. Protseduuridega alustamise eelselt viiakse alati läbi põhjalik konsultatsioon, mille käigus töötatakse välja patsiendile sobiv raviplaan (sh protseduuride arv, sagedus jmt).
Protseduuri järgselt esineb nahal enamasti teatud määral punetust, turset, ketendust.

P.S. peale laserlihvimist on oluline järgida spetsialisti poolt antud ravijärgsed hooldused ja kindlasti kasutama SPF 50 päikesekaitsekreemi, et vältida pigmentatsiooni tekkimist.

Akne armide ravi hinnad Resur- FX mitteablatiivse laseriga:

  • Põsed 290€
  • Terve nägu 390€
  • Otsmik 230€
  • Käsivarred alates 250€
  • Dekoltee alates 350€
  • Üksikud piirkonnad alates 150€
  • Seljapiirkond hind kokkuleppel
  • Dermatoloogi nõustamine 50€
  • Esteetilise meditsiiniõe nõustamine 35€