IPL fotonoorendus

Kuidas toimib IPL?

Intensiivne impulssvalgus laserravi, tuntud kui ka fotonoorendamine, mis töötab laia spektriga valguse abil, et suunata valgusenergia konkreetsele piirkonnale, mida soovitakse ravida

 • Selektiivne neeldumine: IPL ravi ajal kiirgab seade laia spektrilist valgust, mida neelavad valikuliselt naha kromofoorid. Kromofoorid on sihtmolekulid, mis neelavad valgusenergiat, nagu melaniin (pigment), hemoglobiin (veresooned) või porfüriinid (bakterid).
 • Konkreetsete probleemide sihtimine: IPL seadme poolt kiiratava valguse lainepikkust reguleeritakse konkreetse ravitava probleemi alusel. Näiteks lühemad lainepikkused sihivad melaniini pigmentatsiooniprobleemide lahendamiseks, pikemad lainepikkused aga hemoglobiini vaskulaarsete kahjustuste raviks.
 • Energia kohaletoimetamine: IPL seade edastab nahapinnale lühikesi valgusenergia impulsse. Sihtmärgiks olevad kromofoorid neelavad impulsse, muutes valgusenergia soojusenergiaks.
 • Soojuse genereerimine: kuna kromofoobid neelavad valguse energiat, tekib sihtpiirkondades soojus. See kuumus häirib või hävitab sihitud rakud või struktuurid, nagu pigmendilaigud, veresooned või bakterid.
 • Naha loomulik paranemisreaktsioon: IPL ravi põhjustatud kuumakahjustus käivitab naha loomuliku paranemisreaktsiooni. See reaktsioon hõlmab uute kollageeni- ja elastiinkiudude tootmist, mis toob kaasa naha noorendamise ja siledama tekstuuri, toonuse ja üldise naha kvaliteedi paranemise.
 • Filtreerimine ja jahutamine: naha pinna kaitsmiseks ja ebamugavustunde vähendamiseks sisaldavad IPL seadmed ka jahutusmehhanisme ja filtreid. Need aitavad nahka jahutada enne iga valgusimpulssi, protseduuri ajal ja peale protseduuri, tagades mugavama ravikogemuse ja vähendades kõrvaltoimete riski.

Oluline on märkida, et IPL laserravi on mitteinvasiivne protseduur, mis nõuab optimaalsete tulemuste saavutamiseks tavaliselt mitut seanssi. Vajalike seansside täpne arv sõltub konkreetsest ravitavatest nahaprobleemist ja individuaalsetest teguritest. Kvalifitseeritud tervishoiuspetsialistiga konsulteerimine aitab määrata teie konkreetsetele vajadustele kõige sobivam raviplaan.

Mis näidustustel IPL foto valgusravi tehakse?

M22 laseri IPL saab kasutada fotokahjustuste minimeerimiseks

 • pigmendiprobleemid
 • päikesekahjustuste kõrvaldamine ja fotovananenud nahk
 • vaskulaarsete kahjustuste kõrvaldamiseks (kuperoosa, rosaatsea, teleangiekstaasia, punetus)
 • akne probleemid
 • laienenud poorid ja ebaühtlase tooniga nahk
 • üleüldine naha kvaliteedi paranemine ja pinguldumine
 • karvade eemaldamine

Selle seadme mitmekülgsus ja kohandamisvõimalused muudavad selle sobivaks paljude nahaprobleemide ja- seisundite lahendamiseks. Oluline on konsulteerida tervihoiutöötajaga, et määrata kindlaks individuaalsetele vajadustele sobivaim raviplaan.

Vastunäidustused:

Kui sul on plaanis puhkus päikeselises kliimas, teavita sellest laserspetsialisti konsultatsiooni käigus. 

 • Kindlasti pole soovituslik IPL-valgusravi ja laserprotseduure ette vôtta vähem, kui 3 nädalat enne puhkusele minekut! Plaani teadlikult oma laserprotseduure, kui oled minemas keskkonda, kus on intensiivne UV kiirgus, isegi kui kaitsed oma nahka tugeva SPF tootega ja sul on probleem pigmentatsiooniga. Kui sa ei kaitse peale laserhooldusi oma nahka päikesekaitse kreemiga, vôib töödeldud piirkond UV kiirguse môjul pigmenteeruda intensiivsemalt ja naha seisundi järelnähud vôivad olla kordades raskemas olukorras, kui see oli enne protseduuri. Ole teadlik olukorrast, mis protseduurile sa oled nôus minema ja loe eelnevalt laserite eel- ja järelravijuhiseid. See aitab oluliselt vältida laserite järeltüsistuste ohtu!

On teatud vastunäidustusi ettevaatusabinõusid, mida tuleb enne mis tahes protseduuride läbimist arvesse võtta. Väga oluline on konsulteerida tervihoiutöötajaga, et teha kindlaks, kas olete konkreetse ravi jaoks sobiv kanditaat.

 • Rasedus: IPL- ja laserravi üldiselt raseduse ajal ei soovitata, kuna puuduvad ohutusandmed laserenergia mõju kohta lootele. Kõik IPL- ja laserprotseduurid on soovitatav edasi lükata pärast rasedust ja imetamist.
 • Aktiivsed infektsioonid või nahahaigused: kui teil on aktiivne nahainfektsioon, nagu herpes simplex või bakteriaalsed infektsioonid, või mõni põletikuline nahahaigus, tuleb vältida IPL- ja laserravi mõjutatud piirkonnas, kuni infektsioon või seisund on taandunud.
 • Valgustundlikkus: Inimestel, kes on kas teatud ravimite või meditsiiniliste seisundite tõttu , võib olla suurem risk laserravi kõrvaltoimete tekkes. Mõned ravimid, nagu isotretinoiin (Accutane) või valgustundlikkust tekitavad ravimid, võivad suurendada IPL- ja laserravi kõrvaltoimete riski. Enne laserprotseduuride tegemist on oluline teavitada oma laserspetsialisti kõigist kasutatavatest ravimitest, mis võivad võivad muuta naha valgustundlikuks.
 • Hiljutine päikese käes viibimine või päevitamine: üldiselt on soovitatav vältida liigset päikese käes viibimist või päevitamist enne IPL -ja laserravi. Päevitunud nahk võib neelata rohkem laserenergiat, suurendades kahjulike mõjude(nt.põletused või pigmentatsioonimuutused) ohtu. Enne IPL- ja laserprotseduure on parem oodata 2-4 nädalat, kuni päevitus on tuhmunud.
 • Ära kasuta  2 nädalat enne IPL- ja laserhooldusi isepruunistavaid kreeme, kuna tume nahk neelab laserenergiat rohkem ja sellega me võime tekitada nahale rohkem pigmendilaikude teket.
 • Keloidsete armide ajalugu: kui teil on anamneesis keloidne armistumine, mis on armkoe ebanormaalne ülekasv, võib laseravi seisundit potensiaalselt halvendada. oluline on seda laserspetsialistiga arutada, et hinnata riske ja kasu.

Kuidas käib töökäik?

IPL laserprotseduuri ajal läbite tavaliselt järgmised sammud:

 • Nõustamine: enne protseduuri on vajalik konsulteerida tervishoiuspetsialistiga, et arutada teie põhimuresid, hinnata teie nahatüüpi ja teha kindlaks, kas olete sobiv kandidaat IPL raviks. Teile selgitatakse protseduuri eeldatavaid tulemusi, riske või kõvalmõjusid.
 • Ettevalmistus: enne ravi alustamist puhastatakse ravitav piirkond. IPL seadme ja naha vahelise kontakti tugevdamiseks kantakse peale jahutav geel, silmadele asetatakse kaitseprillid, mis kaitsevad teie silmi intensiivse valguse eest.
 • IPL seadme kasutamine: spetsialist kasutab käeshoitavat IPL seadet, surudes selle otsikut vastu nahka, edastades lühikesi intensiivse valgusenergia impulsse. Liigutades seadet üle ravipiirkonna, sihtides konkreetseid töödeldavaid piirkondi.
 • Aistingud ja jahutamine: protseduuri ajal võite kogeda sooja või kipitustunnet,kuna valgusenergia neeldub teie naha sihitud kromofooridesse. Paljudel IPL seadmetel on ka jahutusmehhanism, mis aitavad nahka hoida mugavalt ja minimeerida võimalikku ebamugavustunnet.
 • Mitu ravikuuri: olenevalt raviplaanist ja põhimuredest võib töödelda ravitavat piirkonda mitu korda, et tagada piisav katvus ja optimaalsed tulemused. vastavalt vajadustele kohandatakse IPL seadme sätteid, näiteks lainepikkust või energiataset.
 • Hooldusjärgne hooldus: pärast IPL protseduuri eemaldatakse üleliigne geel ja töödeldud alale kantakse rahustav ja jahutav geel. Teile antakse konkreetsed ravijärgsed hooldusjuhised, mis hõlmavad päikese käes viibimise vältimist, õrnade nahahooldustoodete kasutamist ja naha kaitsmist päikesekaitsekreemidega.
 • Järelseansid: soovitud tulemuste saavutamiseks tehakse IPL ravi kuuridena, tavaliselt 3-4 nädalase vahega. Nõutavate seansside arv sõltub teie individuaalsetest vajadustest ja põhiprobleemidest, millega tegeldakse.

IPL protseduuri kestus võib varieeruda olenevalt ravipiirkonna suurusest ja ravitavate probleemide ulatusest 15min- 1,5h.

Mida oodata peale IPL protseduuri ja millal on näha esimesi tulemusi?

Pärast IPL ravi on oluline omada realistlikke ootusi tulemuste ja nende tulemuste ajakava suhtes. Mida võite üldiselt oodata ja millal võite esimesi tulemusi märgata:

 1. Vahetu mõju: vahetult pärast IPL ravi tunnete töödeldud piirkonnas kerget punetust ja päikesepõletusega sarnanevat tunnet. See on normaalne ja ajutine reaktsioon ravile ning taandub tavaliselt päeva jooksul.
 2. Järkjäguline paranemine: IPL ravi täielikku tulemust nähakse tavaliselt aja jooksul järk-järgult. Võib kuluda mitu nädalat või isegi kuid, enne kui märkate oma naha välimuse märkimisväärset paranemist. Seda seetõttu, et IPL stimuleerib naha loomulikke paranemisprotsesse, millele kulub nähtavate tulemuste saavutamiseks aega.
 3. Pigmentatsiooniprobleemid: kui teie IPL ravi on suunatud pigmentatsiooniprobleemidele, nagu pigmendilaigud, tedretähnid või fotokahjustused, võite esimestel päevadel pärast protseduuri märgata töödeldud alade tumenemist. See on normaalne reaktsioon ja näitab, et IPL ravi toimib.Tumenenud laigud tuhmuvad ja koorduvad järkjärgult nagu kohvipuru, paljastades selgema ja ühtlasema tooniga naha.
 4. Vaskulaarsed kahjustused: IPL ravi puhul, mis on suunatud vaskulaarsetele kahjustustele nagu kuperoosa, ämblikveenid, rosaatsea või laienenud kapillaarid, võite märgata nende välimuse vähenemist mõne nädala jooksul. IPL energia põhjustab veresoonte koaguleerumist, mis viib nende nähtavuse vähenemiseni.
 5. Kollageeni stimuleerimine: IPL ravi aitab stimuleerida ka kollageeni tootmist, mis parandab naha tekstuuri, vähendab peeneid jooni ja pingulab nahka. Kollageeni moodustumise protsess võtab aega ja te võite märgata naha tekstuuri ja tugevuse paranemist mõne nädala või kuu pärat, olenevalt teie individuaalsest vastusest ja vastuvõtlikkusest ravile.
 6. Mitu seanssi? On oluline märkida, et optimaalsete tulemuste saavutamiseks tehakse IPL ravi sageli kuuridena 3-6 korda, iga 3-4 nädalase intervallina. Nõutavate seansside arv varieerub sõltuvalt konkreetsetest probleemidest, teie nahatüübist ja muudest individuaalsetest teguritest.

Pidage meeles, et individuaalsed tulemused võivad erineda ja ülioluline on järgida oma tervishoiuspetsialisti antud ravijärgseid hooldusjuhiseid.

IPL fotonoorenduse raviseansside hinnad:

 • Laserprotseduuri nõustamine dermatoloog 50€
 • Esteetilise meditsiiniõed 35€
 • Nägu 335€
 • Nägu ja kael 410€
 • Kael 210€
 • Dekoltee 285€
 • Kael ja dekoltee 395€
 • Nägu, kael ja dekoltee 550€
 • Silmaümbrus (alalaud) 145€
 • Otsmik 175€
 • Otsmik ja silmaümbrus 215€
 • Käelabad 195€
 • Käsivarred 275€
 • Käelabad ja käsivarred 375€
 • Üksikud pulsid alates 85€

P.S. Kuurina võttes iga 3-4 nädala tagant, paketi maksumus alates 3 korda, protseduuri maksumusest -10%