Laser protseduuride eel- ja järelravi juhised

Lumenis M22 IPL- ja laserprotseduuride eel- ja järelravijuhised võivad olenevalt konkreetsest ravist ja individuaalsetest asjaoludest erineda, oluline on järgida rangelt laserspetsialisti antud juhiseid. Siin on mõned juhised, mida protseduuri valides silmas pidada.

Enne IPL- ja laserprotseduure:

  • Vältige päikese käes viibimist ja isepruunistavate kreemide kasutamist vähemalt 2 nädalat enne laserhooldusi. Ohtusnõuded aitavad vältida ja minimeerida kõrvaltoimete riski ja tagavad optimaalsed ravitulemused.
  • Lõpetage teatud ravimite võtmine/ kui te võtate ravimeid, mis suurendavad valgustundlikkust, nagu isoretinoiin (Accutane) või valgustundlikkust tekitavad ravimid, võib teie laserspetsialist soovitada need teatud perioodiks enne ravi katkestada. Järgige alati juhiseid ja teavitage laserspetsialisti kõigist kautatavatest ravimitest.
  • Teavitage oma laserspetsialisti, kui teil on pooleliolev antibiootikumi kuur või muu põletikuvastane ravi.
  • Me ei teosta ravi aktiivsete infektsioonide või nahahaiguste puhul (herpes, bakteriaalsed infektsioonid jm.)
  • Naha ettevalmistamine/ See võib hõlmata ravipiirkonna puhastamist, teatud nahahooldustele, näiteks retinoidide või koorijate kasutamise vältimist paar päeva enne ravi.
  • Raseerimiskoht/ karvade eemaldamise protseduuride puhul on üldiselt soovitatav ravipiirkond enne seanssi raseerida. See tagab selle, et laserenergiat neelavad peamiselt juuksefolliikulid, mitte pinnakarvad.

Järelravi juhised:

  • Kaitske oma nahka päikese eest/ Pärast hooldust on väga oluline kasutada päikeskaitse kreemi SPF 50! Kreemi tuleb regulaarselt kasutada, isegi pilves ilmaga. Kandke kaitseriietust ja vältige nii palju kui võimalik otsest päikesekiirgust. See aitab vältida pigmentatsiooni muutusi ja soodustab naha paranemist.
  • Vältige ärritavaid tooteid/ Soovituslik on mitte kasutada mõne nädala jooksul teatud nahahooldusvahendeid, näiteks retinoidide või koorijate kasutamist. Need tooted võivad ärritada töödeldud nahka ja pikendada paranemisprotsessi.
  • Järgige ravijärgseid hooldusjuhiseid/ See hõlmab kuuma dusi, sauna või liigse higistamise vältimist teatud aja jooksul, samuti õrnade puhastus- ja niisutajate kasutamist, et nahk oleks hüdreeritud.
  • Peale laserhooldusi soovitab laserspetsialist teile niisutavaid ja taastavaid kreeme, samuti kosmeetilised protseduurid naha taastamiseks.

Pidage meeles, et need on üldised juhised ja on oluline konsulteerida oma laserspetsialistiga eel- ja järelravijuhiste saamiseks, mis põhinevad teie konkreetsel ravil ja individuaalsetel vajadustel.